aukce person shopping_cart

Kup si Nohu

NOHAFOTOGRAF.CZ

nohafotograf@gmail.com

O mně

Technické specifikace
O mně
Vratislav Noha


se narodil 17.7.1975 v Benešově u Prahy.

Od dětství se u něj projevoval zájem o umění. Navštěvoval Lidovou školu umění u malíře Vladimíra Cidlinského. Svět malířského ateliéru ho nepřestává fascinovat dodnes. Většinu svého profesního života strávil v bankovním sektoru, kdy se po celou dobu vzdělával v oboru umělecké fotografie. Postupem času se sny proměňovaly ve skutečnost a přicházejí tak první publikace snímků na společných výstavách s výtvarníky, sochaři a dalšími umělci. Později svou tvorbu představil na několika samostatných výstavách v Praze.


Divadelní zkušenosti sbíral od roku 2007 v ochotnickém divadle. Pod jeho rukama v současnosti vzniká hra o fotografovi, který hledá svou Múzu a snaží se vytvořit nejkrásnější fotografii na světě. Jedná se o kombinaci vizuální stránky na jevišti, projekci na plátně a autorské hudby skladatele Tomáše Kryla.
Vratislav Noha je fotograf, který zachycuje okolí svým specifickým viděním. V jeho portfóliu nalezneme abstraktní snímky koláže a umělecké akty, které syrovou jemností vyzdvihují krásu ženského těla, převážně ve stupních odstínu šedi. Nezachycuje akt jako vystižení charakteru dané osoby, nýbrž modelka hraje scénář a roli zrozenou předem. Velký důraz autor klade na precizní vyvážení tvarů, linií a světelné nálady. Své vize rozehrává jak před jednotlivým pozadím v ateliéru, tak i v interiéru nebo exteriéru. 

Své fotografie často doplňuje volnými verši... "a hudba potichu mluví na koncertě pro oči..."
Jeho tvorbu můžeme spatřit také ve tvorbě videoklipů (například Dívčí žena - Helena Vondráčková, Voda Voděnka - Jiří Žáček/Karel Mařík), kde si pohrává se svými oblíbenými kolážemi. Vratislav Noha je také autorem obrazového ztvárnění básní a sonetů Jiřího Žáčka, které vyšlo knižně v roce 2021.
Životní motto: "Dívej se pocitem"