gavel person shopping_cart

Kup si Nohu

NOHAFOTOGRAF.CZ

nohafotograf@gmail.com

O mně

Technické specifikace
O mně
Vratislav Noha se narodil 17. 7. 1975 v Benešově u Prahy

Od dětství se u něj projevoval zájem o umění. Kreslil na papír své představy, především krajinky a zátiší. Později navštěvoval pět let Lidovou školu umění u Vladimíra Cidlinského. Svět malířského atelieru ho nepřestal uchvacovat dodnes.

Po vojenské základní službě začal pracovat v bankovním sektoru, kde setrval dvacet let (1995-2015). Během této doby se neustále vzdělával v oboru umělecké fotografie. V bance se seznámil s mnoha známými osobnostmi z umělecké branže, herci a také výtvarníky. Ještě více se tak přibližoval světu, o kterém vždy jen snil. V té době dochází k prvnímu publikování jeho snímků, které se objevují i na společných výstavách s Janem Brabencem, Evou Jandejskovou, Irenou Buddweiserovou a dalšími.

Divadelní zkušenosti sbíral od roku 2007 v ochotnickém divadle. Sám dvě divadelní hry napsal. Jedna z nich je o fotografovi, který hledá svou Múzu a snaží se vytvořit nejkrásnější fotografii na světě.

Vratislav Noha je fotograf, který zachycuje okolí svým specifickým viděním. V jeho portfoliu najdeme abstraktní snímky, koláže a umělecké akty, které syrovou jemností vyzdvihují krásu ženského těla, převážně ve stupních odstínů šedi.

Nefotografuje akt jako vystižení charakteru dané osoby, nýbrž modelka hraje scénář a roli zrozenou předem. Velký důraz autor klade na precizním vyvážení tvarů, linií a světelné nálady. Své vize rozehrává jak před jednotným pozadím v atelieru, tak i v interiéru nebo exteriéru. Zde dává do souladu i prvky umístěné v okolí. Ať jsou to stromy, stíny listů, dřevěný rám okna nebo křeslo v místnosti.

Věnuje se také natáčení videoklipů a obrazového ztvárnění básní a sonetů. V současné době pracuje na společném projektu s producentem a skladatelem Karlem Maříkem (hudba, zpěv) na výtvarném zpracování básní Jiřího Žáčka.

Životní motto: „Dívej se pocitem.“